Gyakori kérdések

» Mivel nyújt többet ez az iskola mint a többi miskolci kutyaiskola?

Miskolcon ez az egyetlen MEOESZ-el szerződött kutyaiskola, így városunkban csak ennek az iskolának van jogosultsága a MEOESZ által elfogadott vizsgák szervezésére/rendezésére. Ezért nálunk a tanfolyamok befejezése a vizsga.

» Mennyi idő 1 kiképzés?

Egy engedelmes kiképzés 3 hónap. Minden héten szombaton és vasárnap délelőtt, 3 óra (9 órától 12 óráig).

Órarend

» Hogyan tudok odajutni?

Miskolcon a Stromfeld laktanya területén. Bővebben itt olvashatod el: Megközelítés

» Mire van szükségem a képzéshez?

Szükség van 1 db egysoros láncnyakörvre, és 1db bőrnyakörvre. Iskolánkban TILOS a szöges nyakörv használata, így ezt nem is tudjuk elfogadni a láncnyakörv helyett!

Szükség van természetesen pórázra is, ami lehet bőr vagy lehet heveder póráz is. A póráz hossza 120 - 150cm legyen a kutya termetétől függően (nagytestű kutyáknál jobb a 120cm, míg kistestűeknél inkább a 150cm).
Nem tudjuk elfogadni kiképzésre a mostanában divatos lánc, és flexibilis pórázokat! Ezek nagyon mutatósak, de kiképzésre alkalmatlanok!

Szükség van szájkosárra, és 1db kedvenc játékra.

Nagyon fontos, hogy a választott felszerelés a kutyánkra megfelelő méretű, és teherbírású legyen!

» Milyen fajtákkal érdemes a kutyaiskolát látogani?

Bármelyik fajta kutyával érdemes az iskolába kilátogatni, és nem csak fajtatiszta, de keverék kutyákat is szívesen látunk. Az alapvető engedelmességi gyakorlatok a problémamentes együttélést szolgálják a kutya és környezete között.

» Milyen képzés típusok vannak?

Van a kutyaovi ami nem igazi oktatás, de már itt is tanulnak a kicsik. Megtanulnak alkalmazkodni egymáshoz, idegen emberekhez, és a behívást (Gyere ide!) folyamatosan gyakoroljuk velük.

Az ovi után van az úgynevezett előkészítő tanfolyam, ami az óvodából már kinőtt, de az engedelmes tanfolyamhoz még fiatal kutyákkal foglalkozik. Egy alap tudást biztosít az engedelmes képzés megkezdéséhez.

Következő lépcső a kezdő képzés, ahol alap engedelmességet tanulnak kutyáink.  A képzés végén Engedelmes - E vizsgát, vagy Kísérőkutya - BH vizsgát tehetünk kutyánkkal.
A kutyaovi nem feltétele a képzésnek!

Végül a haladó képzés, ahol Kísérőkutya - BH vizsgára, vagy HPO / IPO vizsgára készítjük fel a kutyákat.
A haladó képzés minimum feltétele a sikeres Engedelmes - E vizsga!